WTS - World Travel Service

WTS Rezervasyon

Afrika Gana Turu, Afrika Gana, Afrika Gana Turları, Afrika Gana Vizesi, Afrika Gana Uçak Bileti, Afrika Gana Tur, Gana Vize İşlemleri, Afrika Turları, Afrika Turu

Ayın Tatil Fırsatları
Yılbaşı Turları
Şeker Bayramı Turları
Kurban Bayramı Turları
Sömestre Turları
Yurtdışı Turları
Yurtiçi Turları
Promosyonlar
Balayı Özel Turları
Avrupa Turları
Latin Amerika Turları
Uzakdoğu & Ortadoğu
Asya Turları
Yunan Adaları Turları
Tropik Adalar
Küba Turları
Afrika Turları

Amerika Turları

Tatile Randevu

Fotoğrafçılık Turları

Sovyetler Birliği Turları
Avustralya Turları
Gemi Turları
Single Club
Yurt Dışı Oteller
Yurt İçi Oteller
Kıbrıs Otelleri

Outlet & Alışveriş

Şarap ve Gurme Turları

Bayi & Şirket Gezileri
Kids & Travel
Spor Turizmi
FIFA 2015

Kültür Turları

Event & Etkinlikler

Extreme Club

Scuba Diving
SPA & Sağlık Turizmi
Yurt Dışı Fuarlar
Pegasus Havayolları
Hot Holiday
Yurtdışı Turları
Yurt Dışı Eğitim
Yurt Dışı Acentalar
Yurt İçi Acentalar
Turizmcilere Özel
Merak Edilenler
WTS'den haberler
Hakkımızda
İnsan Kaynakları
İletişim

AFRİKA GANA TURU

 


 6 Gece - 7 Gün

Güzergah:
Akra / Kakum / Cape Coast / Elmina / Lake Bosumtwi / Kumasi / Akosombo / Wli Falls / Ho / Akra

THY ile
İstanbul Accra 14:45 20:20
Accra İstanbul 21:35 06:25 (+1)

1. Gün: Akra
Temsilcinin varıştan sonra otele transfer etmek için grubu karşılayacağı Akra, Kotoka Uluslararası Havaalanına (uçuş bilgileri temin edilecektir) varış. Akşam karşılama yemeğinden sonra tur ile ilgili bilgilendirme yapılacaktır (varış zamanına bağlı olarak). Akra, NOVOTEL**** de bir gece konaklama (klimalı müstakil çift kişilik oda)

2. Gün: Akra, Kakum, Cape Coast, Elmina (~ 250km)
Trafikten sakınmak Akra’dan sabah saat 6:00’da yola çıkacak ve ülkenin İngilizler tarafından yönetildiği sömürge dönemleri boyunca Gold Coast’ın eski başkenti olan Cape Coast’a sahil yolu üzerinden gideceksiniz. Şehirde tur atacağız ve doğrudan, bazı kısımlarda yerden 40 metre yükseklikte olan harika bir asma tahta köprü barındıran Kakum Ulusal Parkına gideceğiz! Tercih ederseniz, ormanda sade bir yürüyüş yapılması da mümkündür. Bu geziden sonra, kısmen timsahlar ve pek çok kuş barındıran suların üstünde kazıklar üzerinde inşa edilmiş olan Hans Botel’de öğle yemeği yiyeceksiniz. Daha sonra Cape Coast’a geri dönecek ve 1653 yılında İsveçliler tarafından inşa edilen ve UNESCO tarafından bir Dünya Mirası koruma alanı olarak ilan edilen Cape Coast Kalesini ziyaret edeceksiniz. Burası, binlerce kölenin kendilerini yenidünyaya götürecek gemilere bindirilerek anavatanlarını terk ettiği yerdir. “Dönüşü olmayan kapı” aslında birkaç yıl önce biri Jamaika’da ve biri Amerika Birleşik Devlerinde gömülmüş ve kölelerin kurtuluşu için mücadele etmiş iki ünlü kişi, biri kadın ve biri erkek olan iki büyük özgürlük savaşçısının bedenleri tarafından kullanıldı. Ülkelerine iade edildiler ve kölelerin kaleye ulaşıp gemilere binmeden önce son banyolarını yaptıkları Assin Manso’da gömülmek üzere “dönüş kapısından” geçtiler.
Elmina, Coconut Grove Beach Resort***de akşam yemeği ve konaklama (Klimalı müstakil çift kişilik oda)

3. Gün: Elmina, Assin Manso, Lake Bosumtwi (~270km)
Kahvaltıdan sonra otelden ayrılıp, 1482 yılında Portekizliler tarafından inşa edilen ve UNESCO tarafından bir Dünya Mirası koruma alanı olarak ilan edilen Elmina Kalesini ziyaret edeceksiniz. Bu, eski Gold Coast’da inşa edilmiş ilk kaledir. Ayrıca kalenin hemen altında oldukça süslü balıkçı tekneleriyle güzel balıkçı limanını görme fırsatınız da olacak. Daha sonra Elmina’dan ayrılıp, eski “köle güzergâhı” üzerinden kuzeye doğru gideceksiniz. Kölelerin Yeni Dünyaya gönderilmeden önce “Donko Nsuo” (Köle Nehrinde) son banyo yaptıkları yer olan Assin Manso’da mola vereceksiniz. Daha sonra Coconut Grove’dan “paket” öğle yemeği alacaksınız. Altın madenleriyle ünlü Obuasi’den geçecek ve sonunda geceyi geçirmek için mola verilecek yer olan Lake Bosumtwi’ye ulaşacaksınız. 10 km çapındaki bu göl yaklaşık 1.1 milyon yıl önce büyük bir meteorun düşmesiyle oluşmuştur. Abonu, Lake Bosumtwi Paradise Resort de akşam yemeği ve konaklama (Klimalı müstakil çift kişilik oda)


4. Gün: Lake Bosumtwi, Kumasi (~70km)
Kahvaltıdan sonra Gölün etrafında yürüyüşe çıkacak ve balıkçıların kutsal gölün sularını “kesmemek” amacıyla altını düz yaptıkları tuhaf ahşap tekneleri keşfedeceksiniz. Bir efsane, vakti zamanında bir avcının tam bu noktada kutsal bir antilobu öldürdüğünü ve hayvanın kanamasının gölü doldurana kadar durmadığını söyler. Daha sonra Kumasi’ye doğru yola çıkacak ve Batı Afrika’nın en büyük pazarı olan “Merkez Pazarını” ziyaret edeceksiniz. Kasabadaki öğle yemeğinin ardından Ashanti Krallığının merkezi Manhyia Sarayı ile devam edecek ve ayrıca Ashanti altın taburesinin gökyüzünden bu saraya inmesinden bu yana geçen 300 yıldan beri yere saplanmış olan Okomfo Anokye kılıcını da göreceksiniz. Son olarak Kültür Merkezini ziyaret edip otelinize gideceksiniz. Akşam yemeğini dilediğiniz gibi otelde ya da kasabada yiyebilirsiniz. Kumasi, Golden Tulip Kumasi City****de akşam yemeği ve konaklama (Çift kişilik oda/klimalı)


5. Gün: Kumasi, Tafo, Akosombo (~300km)
Kahvaltıdan sonra otelden ayrılacak ve ilk molanızı Koforidua yakınlarında Boti Şelalelerinde verip, bu güzel şelaleleri keşfedeceksiniz. Daha sonra kakao Araştırma Enstitüsünü ziyaret edip, kakao fidanlıkları ve ağaç çeşitlerinin seçiminden ekime ve kakao tohumunun işlenmesine kadar tüm süreci göreceğimiz yer olan Tafo’ya doğru yola devam edeceksiniz. Tafo, Royal Bluemitch Hotelde öğle yemeğinin ardından Gana’da çok meşhur olan geleneksel cam boncukları yapan zanaatkarlar ile tanışacağınız Somanya’ya doğru yol alacak ve nihayet günün sonunda Volta Gölünün yanında gece konaklayacağınız Akosombo’ya ulaşacaksınız.
Akosombo, Afrikiko Riverfront Resort de akşam yemeği ve konaklama (Klimalı müstakil çift kişilik oda)


6. Gün: Akosombo, Wli Falls, Mt Afadjato, Ho (~370km)
Kahvaltıyı, Volta Gölü üzerinde kuzeye doğru ülkeyi bağımsızlığina götüren Kwame Nkrumah iktidarı sırasında altmışlı yıllarda inşa edilen baraja giden bir gemi yolculuğunda yapacaksınız. Bu baraj halen Gana’da tüketilen elektriğin çoğunu üretmektedir. Kahvaltıdan sonra Akosombo’dan ayrılıp Volta Bölgesindeki en büyük ikinci şehir olan Hohoe’ye yol alacaksınız ve Gana’daki en büyük şelaleler olan Wli Şelalelerinde mola vereceksiniz. Ormanda 45 dakikalık bir yürüyüş yapıp, tahta köprüler üzerinde nehirleri geçerek Şelaleleri keşfedecek ve aynı şekilde araçlara döneceksiniz. Öğle yemeğinizi Wli Waterheights Otelde yiyeceksiniz. Daha sonra Gana’nın en yüksek dağı (885m) Mont Afadjato’ya gideceksiniz. Eğer isterseniz, 1 saatlik bir yürüyüş sizi muhteşem bir manzara göreceğiniz dağın zirvesine çıkarır. Aksi durumda, gece konaklayacağınız otelin bulunduğu Volta Bölgesinin başşehri Ho’ya gitmeden önce Gana’nın en yüksek köyü Amedzope’ye gidip, köyü gezerek yürüyüş yapabilirsiniz.
Ho, Chances Hotel** de akşam yemeği ve konaklama (Klimalı müstakil çift kişilik oda)


7. Gün: Ho, Tafi Atome, Akra (~250km)
Erken saatlerdeki kahvaltıdan sonra otelden ayrılacak ve Mona maymunlarını görmek için ormanda bir yürüyüş yapacağınız Tafi Atome maymun sığınağına gideceksiniz. Bu maymunlar koruma altındadır ve insanlara aşinadır, bu nedenle onların çok yakınına yaklaşabilirsiniz. Genellikle neredeyse bir insan tutumuna sahip olan bu komik hayvanlarla sabah erken buluşmanın ardından, Stone Lodge’de öğle yemeği için mola vererek Akra’ya geri döneceksiniz. Öğleden sonra Gana’nın başkentine ulaşmış olursunuz ve havaalanındaki check in zamanınıza bağlı olarak, havaalanına gitmeden önce Kwame Nkrumah Anıt Mezarı ile el sanatları pazarını ziyaret edebilirsiniz. Kotoka Havaalanı, check in ve ayrılış.
Süresi: 7 gün & 6 gece

Double odada kişibaşı paket program fiyatı :
1699 Euro'dan başlayan fiyatlarla


Fiyata dahil olan hizmetler:
* THY ile İstanbul Accra gidiş geliş ekonomi sınıf uçak bileti
* Programda belirtilen tüm yerlere klimalı araçla ulaşım
* 6 gece konaklama (çift kişilik odalar)
* Günlük kahvaltı, öğlen ve akşam yemekleri
* Programda belirtilen tüm tesislere giriş ücretleri
* Sürücü/Tur rehberi tahsisatı
* Servis ücreti
* Servis ücretindeki KDV + NHIL (Gana Ulusal Sağlık Sigortası vergisi)


Aşağıdakiler fiyata dâhil değildir:
* Havaalanı ve şehir vergileri (kişibaşı 255 Euro)
* Seyahat sigortası
* İçecekler
* Kişisel harcamalar
* Rehberler ve sürücü için bahşişler
* Yurt dışı çıkış harcı (kişibaşı 15 TL)

Peşinatlar: Bir tur rezervasyonu sırasında toplam tur fiyatının %50’sinin peşinat olarak ödenmesi gereklidir. Bakiye, seçilen tur programının yola çıkışından önce 30 günden daha geç olmamak üzere ödenir. Rezervasyonun hareket tarihine 30 günden daha az bir süre içinde yapılması halinde, tüm tur ücreti rezervasyon sırasında ödenir. Kabul edilen ödeme yöntemleri banka havalesi, kredi kartı ve EFT transferidir. Hareket tarihinden önceki 14 gün içerisinde rezerve edilen turlar geç rezervasyon ücretine tabi olabilir.

Konaklama: Teklif edilen tüm tur fiyatlarına iki kişiye dayalı konaklamalar dâhildir. Ancak, tek kişilik konaklamalar için düzenleme yapılabilir. Konaklamada herhangi bir nedenle değişiklik olması halinde, benzer kategoride bir başkasıyla ikame edebiliriz.

Teklif edilen tur fiyatlarımız şunları içerir: Konaklama; Havaalanı transferleri, Tur boyunca ulaşım; Programda anılan tüm tesislere giriş ücreti; Tur rehberlik hizmetleri; Seyahat programında belirtilen kahvaltı ve diğer yemekler ile hizmet giderlerimiz.

Sorumluluk: Biz ve acentalarımız seyahatle ve ulaşım araçları ve/veya ilgili tüm hizmetleri sağlayan çeşitli şirketler, mal sahipleri, yükleniciler ve tedarikçilerle ilgili tüm konularda sadece yolcunun aracıları olarak faaliyet göstereceklerine ve her ne sebeple olursa olsun doğrudan aşağıdakilerden kaynaklanan yaralanma, kişisel hastalık, herhangi bir hizmetle bağlantılı olarak şahıslara ya da mala yönelik kayıp ya da hasardan sorumlu tutulamaz: doğal afet, alıkonulma, taciz, gecikmeler, karantinadan kaynaklanan masraflar, grev, hırsızlık, arakçılık, programlandığı gibi varışta ve ayrılışta nakil araçlarının yetersizliği, sivil ayaklanma, terörizm, devler kısıtlamaları veya düzenlemeleri, üzerinde kontrol imkânı bulunmayan otel hizmetlerinde farklılıklar ve değişiklikler.

Not : Seyahat organizasyonlarımız THY'nin S ekonomi sınfına ve yukarıdaki otel kategorilerine göre düzenlenmiştir. Rezervasyon anında oluşabilecek değişikliklere göre siz değerli müşterilerimize bilgi verilecektir. (+ 1 Ertesi gün demektir.)

 

Bu  Afrika Turları da ilginizi çekebilir:

Afrika Tatil Paketleri

Afrika Turları ana sayfa için tıklayınız >

 

World Travel Service
Rezervasyon: 0212 237 90 60

Güney Afrika Turları

Ön Rezervasyon Formu için tıklayınız.

Ön rezervasyon formu internet müşterilerimizin taleplerinin
tarafımıza en hızlı şekilde ulaşıp cevaplanması için
onlara özel bir ayrıcalıktır.

 

 

World Travel Service is an accredited member of TÜRSAB, the official travel agency association of Turkey.