Afrika Turları Afrika Uganda Turu Afrika Uganda Turları Afrika Uganda Safari Turu
Afrika Safari Turu
Güney Afrika Uganda Turları
Uganda Afrika Turları
Güney Afrika Safari Turu
Güney Afrika Uganda
Uganda Safari Turu
Güney Afrika Safari Turu
Güney Afrika Uganda Safari
Afrika Safari Turları
Afrika Safari
Afrika Safari Turları
Afrika Uganda Turları
Uganda Afrika Turu
Afrika Safari Turu
Güney Afrika Uganda Turları
Uganda Afrika Turları
Güney Afrika Safari Turu
Güney Afrika Uganda
Uganda Safari Turu
Güney Afrika Safari Turu
Güney Afrika Uganda Safari
Afrika Safari Turları
Afrika Uganda Turları
Uganda Afrika Turu

Afrika Uganda Safari Turu


Afrika Uganda Safari TuruUganda Vahşi Yaşam & Goril Safari Turu
BÖLGE OTEL İki kişilik oda da, kişi başı, minimum 4 kişi Tek kişi farkı
Entebbe 2 Friends Resort Beach Hotel vb. 1.990 $ 295 $
Bwindi Forest National Park Mahogany Springs Hotel vb.
Q. Elizabeth National Park Mweya Safari Lodge vb.
Kibale National Park Crater Safari Lodge vb.


Afrika Uganda Safari Turu

1. Gün - Entebbe - 09 Eylül 2016
Entebbe Uluslararası Havaalanına varışımızın ardından karşılama ve ardından otelimize doğru yola çıkıyoruz. Check-in işlemlerimizin ardından otelimize yerleşiyoruz. Geceleme Entebbe’deki otelimizde.

Afrika Uganda Safari Turu

2. Gün - Entebbe & Bwindi National Park - 10 Eylül 2016
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Bwindi National Park’a doğru hareket ediyoruz. Güneybatıya doğru hareket ederken Mpigi Royal davullarının yapıldığı, Uganda’da nesiller boyunca süre gelen seremonilerin yapıldığı alanda fotoğraf molası vereceğiz. Savannah’dan geçerken muzlukları ve Ankola’ları görme fırsatımız olacak. Sonrasında Kigezi’ye varacağız burası “Afrika’nın İsviçresi” olarak anılır. Buradaki manzaraya bayılacaksınız. Bwindi’ye varışımız ardından check-in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bwindi Forest National Park, Uganda’nın güney batı bölgesinde yer almaktadır. Kanungu, Kabale ve Kisoro bölgeleri tarafından paylaşılmaktadır. Yıllık ortalama hava sıcaklığı 7°C - 20° ‘dir. En soğuk zamanı Haziran ve Temmuz aylarıdır. Parkta ağırlıklı olarak Bakiga ve Bafumbira yerel halkı yaşamaktadır. Uganda2nın en yoğun yerleşimi buradadır. Bwindi Parkı, 326 gorile ev sahipliği yapmaktadır, bu da dünyadaki dağ gorilleri popülasyonunun neredeyse yarısı demektir. Parkta aynı zamanda 346 farklı tür kuş ve 200’den fazla türde kelebekler bulunmaktadır. Bwindi Parkı, Kuş cenneti olarak da anılmaktadır. Akşam yemeği ve geceleme Bwindi Forest National Park’ta.

Afrika Uganda Safari Turu

3. Gün - Bwindi National Park - 11 Eylül 2016
Saat 7’de kahvaltı için buluşuyoruz. Sonrasında Goril Safari turumuz için bilgi almak üzere hareket ediyoruz. Bilgilendirmemiz sonrasında 08:00’de ormana giriş yapıyoruz, ormanın güzelliği ve ferahlığı size çok iyi gelecek. Dünyadaki dağ gorillerinin yarısına ev sahipliği eden bu ormanda keyif ve heyecan dolu bir trekkinge başlayacağız. Bwindi Parkındaki en önemli aktivite olan Goril Safari için her gün 10 kişilik turist grupları ormana girebiliyor. Mubare Grubu (5 Goril, 1 Silverback) turizmi geliştirmek amacıyla 1993 yılında açılmıştır. Habinyanja Grubu (18 Goril, 2 Silverback) 1999 yılında, Rushegura Grubu (20 Goril, 1 Silverback) 2002 yılında, Nkuringo Grubu (20 Goril, 3 Silverback) 2004 Nisan ayında açılmıştır. Bitukura Grubu ( 14 Goril, 2 Silverbacks) 2008 yılında, Nshongi Grubu en büyük Goril ailesi olarak 25 Goril ve 4 Silverbacks ile 2009 yılında kurulmuştur. Goril Safarisi için en az 6 ay önceden rezervasyon yapılmalıdır. Yorucu ve tüm gün sürebilecek bir aktivitedir. Goriller ile iletişim kurma izni 1 saattir. Safarimiz sonrasında dinlenmek üzere otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Bwindi Park’ta.

Afrika Uganda Safari Turu

4. Gün - Bwindi & Q. Elizabeth National Park - 12 Eylül 2016
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Queen Elizabeth National Park’a doğru yola çıkıyoruz. Burası güneyde bulunan Ishasha bölgesi olarak bilinen ve nadir buluna ağaç tırmanan aslanları ile meşhur bir bölgedir. Queen Elizabeth National Park; Kyambura ve Kigezi vahşi yaşam rezervleri Afrika’nın en farklı ekosistem formunu barındırmaktadır. George ve Edward Gölü’nü kapsayan Rwenzori Dağı’nın buzulları eriyerek Kazinga Kanalı’na bağlanmaktadır. Bu göllerin kenarlarında birçok hipopotam yaşamaktadır. Bu doğal parkta birçok fil, aslan, leopar, büyük buffalo sürüleri bulunmaktadır. Bu doğal parkta aynı zamanda on farlı şempanze türü bulunmaktadır. Orman domuzları, timsahlar, sırtlanlar da parkta sıkça göreceğiniz koruma altındaki hayvanlar arasındadır. Queen Elizabeth’e varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimiz sonrasında ağaç tırmanan aslanları daha yakından tanıma fırsatı yakalayacağımız Game Drive turumuza başlıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Queen Elizabeth National Park’taki otelimizde.

Afrika Uganda Safari Turu

5. Gün - Queen Elizabeth National Park - 13 Eylül 2016
Sabah 6.30’da Game Drive aktivitemiz için hazırlanıyoruz. Sabah yapılabilecek en güzel aktivite olan Game Drive parkın içinde birçok hayvan türü görebileceğimiz, eğlenceli bir aktivite. 200 km’yi aşan bu bakımlı yol ile oyun alanına giriyoruz. Yapacağımız bu aktivite boyunca birçok aç aslan, çalıların arasında gezen dev yaban domuzları göreceğiz. Fil sürüleri bizleri su birikintileri arasında karşılayacak. Hayatınız boyunca birebir görme fırsatı yakalayamayacağınız birçok hayvanı bu eğlenceli turumuz esnasında görme fırsatınız olacak. Öğle yemeğimizden sonra Kazinga Kanalı tekne turumuza başlıyoruz. Kazinga Kanalı, çeşitli birçok su kuşuna, hipopotam, fillere, buffalolara ve su antilobuna ev sahipliği yapmaktadır. Vahşi yaşamı yakından gözlemleme fırsatı yakalayacağımız bu keyifli turumuzdan sonra akşam yemeğimizi almak üzere otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Queen Elizabeth’deki otelimizde.

Afrika Uganda Safari Turu

6. Gün - Q. Elizabeth & Kibale Forest National Park - 14 Eylül 2016
Sabahın erken saatlerinde alacağımız kahvaltı sonrasında Kibale Forest National Park’a doğru hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bölgedeki krater bölgelerini gezme imkanımız olacak. Kibale’ye varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz ve dinlenmek için serbest zaman. Kibale National Park Uganda’nın en güzel ve büyüleyici ormanlarından biridir. Endangered şempanzeleri, kırmızı Colobus maymunlarına ve nadir bulunan L’hoest’s maymunlarına ev sahipliği yapmaktadır. Akşam yemeği ve gecelememiz Kibale Forest National Park’taki otelimizde.

Afrika Uganda Safari Turu

7. Gün - Kibale Forest National Park - 15 Eylül 2016
Sabah erken saatte uyanıp, Primate Walk yürüyüşümüz için hazır oluyoruz. Ormanda çıkacağımız bu keyifli yürüyüş Uganda’da çok popülerdir. Ormanın içerisinde birçok farklı, değerli hayvanları ve çeşitli bitkileri görme fırsatı yakalayacağız. Öğleden sonra Bigodi Bataklık yürüyüşümüzü gerçekleştireceğiz. Bigodi çok ilginizi çekecek Papyrus ve bir bataklık ormanıdır. Ormanda birçok kuş türünü görme fırsatınız olacak. White-Sportted Fluffail, Blue-headed Coucal, Blue-Breasted Kingfisher, Yellow-billed Barber ve Scaly-thtroated Honey gibi sevimli kuş türleri bunlardan bazılarıdır. Akşam yemeği ve gecelememiz Kibale Forest National Park’taki otelimizde olacak.

Afrika Uganda Safari Turu

8. Gün - Kibale Forest National Park - İstanbul - 16 Eylül 2016
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Krater Gölü ziyaretimizi gerçekleştireceğiz. Sonrasında uçuşumuz için Entebbe’ye doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde öğle yemeğimizi alacağız. Havaalanına varışımız ile İstanbul uçağımıza binerek İstanbul’a dönüyoruz.

Afrika Uganda Safari Turu

Paket Fiyata Dahil Olan Hizmetler
*Programda Belirtilen Ve Benzeri Otellerde 1 Gece Entebbe, 2 Gece Bwindi National Park, 2 Gece Q.Elizabeth National Park, 2 Gece Kibale National Park Olmak Üzere Toplam 7 Gece Oda-Kahvaltı Konaklama
*7 Öğle Yemeği, 6 Akşam Yemeği
*4x4 Araçlar İle Transfer (4-5 Kişilik Rezervasyonlarda Minivan, 5 Kişi Üzeri Rezervasyonda Land Cruisers Vb.)
*İngilizce Rehberlik Ve Şoför Hizmeti
*Game Drive Park Giriş Ücreti
*Tüm Vergi Ve Harçlar
*Kazinga Kanalı Cruise Turu
*Programda Belirtilen Parklara Giriş Ücreti
*Goril Safari Turu İzin Ücreti
*Şempanze Permit Walk Turu İzin Ücreti
*Bigodi Swamp Walk Turu
*Fort Portal’da Krater Turu

Afrika Uganda Safari Turu

Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
*Vize Ücreti
*Seyahat Sağlık Sigortası
*Kişisel Tüm Harcamalar.
*Bahşişler
*Tüm İçecekler
*Uçak Biletleri
*Çamaşır Yıkama Servisi
*Programda Belirtilmeyen Tüm Hizmetler

Afrika Uganda Safari Turu

Önemli Notlar
Goril Tracking için Yanınızda Getirmeniz Gerekenler:
*Safariye uygun sağlam ayakkabılar ve yağmurluk. (Gireceğimiz parklar genel olarak yağmurlu ve ıslaktır.)
*Ormandaki seslerden rahatsız olabilecek misafirlerimizin kulak tıkacı getirmesini tavsiye ederiz.
*Güneş kremi ve şapka. (Hava durumu değişken olabiliyor.)
*Böcek ilacı
*Paket öğle yemeği

Goriller ile İletişim Kurulurken Dikkat Edilmesi Gerekenler:
*Nezle, İshal vb. hastalıkları olan kişiler parka giremez.
*Goriller ile iletişim halindeyken grup içinde kalınmalı ve gorillerin etrafı sarılmamalıdır.
*Gorillere 7 metreden fazla yaklaşmak yasaktır.
*Gorillerin etrafında sigara içilemez veya yemek yenemez.
*Hapşıracağınız veya öksüreceğiniz zaman muhakkak gorillere arkanızı dönmeniz gerekmektedir.
*Kişisel tüm eşyalarınızı yanınızda barındırın.
*Çöplerinizi etrafa atmayın. Tüm çöplerinizi yanınızda bırakarak, park çıkışında çöplere atmanız gerekmektedir.
*15 yaş altı misafirlerin Goril Safarisine katılması yasaktır.
*Çevreye tükürmek kesinlikle yasaktır.
*Gruplar maksimum 8 kişi olmalıdır.

Uganda Vizesi Hakkında:
*Uganda Vizesi Entebbe Havaalanında Immigration Counter’da 100 USD karşılığında alınmaktadır. Türkiye’den herhangi bir başvuru yapılmamaktadır.
*Başvuru sırasında en az 1 yıl geçerliliği bulunan T.C Pasaportu ve Sarı Humma aşısı (Yellow Fever) olduğunuza dair sağlık belgesi yanınızda bulundurulmalıdır.World Travel Service
Rezervasyon: 0212 237 9060


Bilgi Talep Formu için tıklayınız.

Ön bilgi talep formu internet müşterilerimizin taleplerinin
tarafımıza en hızlı şekilde ulaşıp cevaplanması için
onlara özel bir ayrıcalıktır.


Dünyanın Her Yerine WTS ile!