WTS - World Travel Service

Küba Çiçek Bahçeleri . . .  Küba Garden . . .  Küba Pürosu . . .  Havana Turları . . .  Küba Yemekleri . . .  Küba Gezisi . . .  Küba Gezi . . .  Küba Körfez . . .

Şeker Bayramı Turları
Kurban Bayramı Turları
Sömestre Turları
Yurtdışı Turları
Yurtiçi Turları
Promosyonlar
Balayı Özel Turları
Avrupa Turları
Latin Amerika Turları
Uzakdoğu & Ortadoğu
Asya Turları
Yunan Adaları Turları
Tropik Adalar
Küba Turları
Afrika Turları

Amerika Turları

Tatile Randevu

Fotoğrafçılık Turları

Sovyetler Birliği Turları
Avustralya Turları
Gemi Turları
Single Club
Yurt Dışı Oteller
Yurt İçi Oteller
Kıbrıs Otelleri

Outlet & Alışveriş

Şarap ve Gurme Turları

Bayi & Şirket Gezileri
Kids & Travel
Spor Turizmi
FIFA 2015

Kültür Turları

Event & Etkinlikler

Extreme Club

Scuba Diving
SPA & Sağlık Turizmi
Yurt Dışı Fuarlar
Pegasus Havayolları
Hot Holiday
Yurtdışı Turları
Yurt Dışı Eğitim
Yurt Dışı Acentalar
Yurt İçi Acentalar
Turizmcilere Özel
Merak Edilenler
WTS'den haberler
Hakkımızda
İnsan Kaynakları
İletişim

Havana & Pınar Del Rio & Santiago De Cuba & Holguin & Camaguey & Sancti Spiritus & Trinidad & Cienfuegos & Varadero

 Yıl boyunca

10 gece 12 gün
FULL PROGRAM EKSTRA GEZİ YOK!

 


 

1. GÜN: İSTANBUL / HAVANA

Atatürk Havalimanı Dış hatlar Terminalinde World Travel Service yetkilisi ile buluşma. Air France Hava Yolları tarifeli seferi ile saat 09:00 da Paris’e uçuş. Paris’e 11:45 de inişimizin arından kısa bir aktarma ile yine Air France Hava Yolları tarifeli seferi ile saat 13:50 de Havana’ya uçuş. Havana’ya 17:35 de varışımızın ardından alanda bizi bekleyen araç ve rehberimizle otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

 

2. GÜN: HAVANA – PINAR DEL RIO - VINALES

Otelde sabah kahvaltısının ardından Pınar Del Rio ya hareket ediyoruz. Ülkenin en yeşil ve dünyada en iyi tütünün yetiştiği bölgelerde gezimiz devam ediyor. Vinales Vadi sinde olan gezimiz boyunca doğanın güzellikleri karşısında hayran kalacaksınız. Palenque de los Cimarrones Restoranda alacağımız öğlen yemeğinin ardından Havana’ya geri dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde. Arzu eden yolcularımız akşam Tropicana Kabare Show gezisine katılabilirler.

 

3. GÜN: HAVANA

Otelde sabah kahvaltısının ardından Klasik Amerikanb Arabaları ile Havana şehir turumuza başlıyoruz. Koloni Mezarlığı, Havana Üniversitesi, Devrim Meydanı, Ulusal Başkent Binası, Büyük Havana Tiyatrosu, El Prado Caddesi, eski Başkanlık Sarayı, Central Park şehrin modern tarafında göreceğimiz yerler arasında. Daha sonrasında UNESCO nun 1982 de Dünya Hazineleri ilan ettiği şehrin eski merkezinde yürüyerek turumuza devam ediyoruz. Katedral Meydanı, San Fransisco de Asis Meydanı, Silahlar Meydanı, Elişçiliği Meydanı, Villanueva Meydanı, El Templete, Şehir Müzesi, Puro ve Rom Fabrikaları görülecek yerler arasında. Yerel restoranda alınacak öğlen yemeğinin ardından otele dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

 

4. GÜN: HAVANA/ SANTIAGO

Otelde alınacak kahvaltının ardından havaalanına transfer. Uçakla Santiago de Cuba şehrine ulaşıyoruz. İnişin ardından Santiago şehrini keşfediyoruz. Santiago Küba’nın ikinci büyük şehridir. Hem Küba müziği hem de Devrim konularında çok önemli bir şehirdir. Adadaki Afrikalı etkisinin çokça hissedildiği bir yerdir. Yürüyerek kolonisel eski merkezi ziyaret ediyoruz. Burası 18.yüzyılda birçok Fransız ve Haitili’nin tutsak edildiği yerdir. Daha sonar 26 of Julio Müzesi ve Diego Velazguez Müzesini ziyaret ediyoruz. Tekne ile Santiago Körfezini keşfettikten sonar balıkçıların yaşadığı Granma Koyuna uğruyoruz. Santiago Körfezinde Korsan Müzesini gezdikten sonar otele dönüyoruz. Akaşam yemeği otelde.

 

5. GÜN: SANTİAGO DE CUBA

Otelde alınacak kahvaltının ardından La Gran Piedra Kayalıklarına gidiyoruz. Burası 1221 metre yükseklikle inaılmaz bir yerdir. La Isebelica Müzesi gezilecek yerler arasında. Burası Haiti’den gelen Fransız Kolonistlerin ektikleri kahve ektikleri yerlerdir. Öğle yemeği lokal restauranttadır. Yemekten sonra Sta Ifigenia Mezarlığını ziyaret ediyoruz. Burası birçok öenmli kişinin yattığı mezarlıktır. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

 

6. GÜN: SANTIAGO/HOLGUİN/CAMAGUEY

Otelde alınacak kahvaltının ardından Holguin şehrine doğru yola çıkıyoruz. Holguin’e varışımızın ardından panoramic şehir turu atıyoruz. Bu tur sırasında la Loma de Cruz, Calixto Garcia ve La Periquera Parklarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği Mirador de Mayabe Restaurantta. Daha sonar 1515 yılında Diego Velaguez tarafından bulunan Camaguey’e doğru devam ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

 

7. GÜN: CAMAGUEY / SANCTİ SPİRİTUS / TRİNİDAD

Otelde alınacak kahvaltının ardından Sancti Spiritus üzerinde Trinidad’a geçiyoruz. Burada eski şehir diye adlandırılan bölgedeki Koloni Dmnemi sanatları, la Plaza Mayor’u ve Yaybo Köprüsünü geziyoruz. Yerel bir restaurantta alınacak öğle yemeğinden sonra Iznaga Binası Sugar Mills Vadisini geziyoruz. Bu vadi de aynı Trinidad gibi UNESCO tarafında Dünya Mirası olarak değerlendirilmektedir. Daha sonra Trinidad’a doğru yola devam ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

 

8. GÜN: TRİNİDAD

Otelde alınacak kahvaltının ardından yürüyerek Trinidad’I geziyoruz. Burası Küba’nın 3. büyük şehridir ve 1514 yılında İspanyollar ilk olarak yerleşmişlerdir. 1988 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak seçilmiştir. Bu ve diğer sebeplerle Trinidad Küba’da en görülmesi gereken yerlerden birisidir. Turumuz sırasında Romantizm Müzesi de görülecek yerler arasındadır. Bu müze Trinidad’ın Kolonisel geçmişinin yaşam şekli mimamri özellikleri ile ilgili bzie yetrli bilgi vermektedir. Casa de la Trova’da geleneksel Küba Müziği dinleyebilirsiniz. Daha sonra 18 yüzyıldan kalma La Canchanchara Binasını ziyaret ediyoruz. Burada şeker kamışı suyundan yapılan eşsiz Trinidad Rom Kokteylinin tadına bakıyoruz.  Yerel bir restaurantta alınacak öğle yemeğinin ardından boş zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

 

9. GÜN: TRİNİDAD / CİENFUEGOS / VARADERO

Sabah alınacak kahvaltının ardından 1494 yılında Kolomb’un ilk olarak indiği Bahia de Cienfuegos’a devam ediyoruz. Burası ülkenin en endüstriyel şehirlerinin başında gelir. Tarihi güzelliklerinden dolayı Cienfuegos “Güneyin İncisi” olarak adlandırılır. 19 ve 20. yüzyıl mimamrilerinin örneklerini göreceğimiz Parque Jose Marti’yi ziyaret ettikten sonra Toma Terry Tiyatrosunu, Palacio Ferrer’i ve Palacio de Valle’yi ziyaret ediyoruz. Yerel bir restaurantta alınacak öğle yemeği sonrası Treasure Gölündeki Taino Indian Köyüne doğru tekne ile devam ediyoruz. Burada aynı zamanda timsah çiftliği de göreceğiz. Daha sonra Varadero’ya doğru devam ediyoruz. Otelimiz herley dahil sistemdedir.

 

10. GÜN: VARADERO

Otelde her şey dahil sistemde tam gün dinlenmek ve denize girmek için zaman size ait.

 

11. GÜN: VARADERO – HAVANA

Kahvaltı sonrası serbest zaman. Akşamüzeri havaalanına transfer ve Air France Hava Yolları tarifeli seferi ile saat 20:50 de Paris’e uçuş. Geceleme uçakta.

 

12. GÜN: PARİS / İSTANBUL

Öğlen 11:30 de Paris’e varışın ardından yine Air France Hava Yolları tarifeli seferi ile saat 12:35 de İstanbul'a uçuş. 16:55 de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

  

FİYAT SEÇENEKLERİ

 

Hotel

İki Kişilik Odada Kişi Başı

Tek Kişi Farkı

4* Oteller

1890 Euro

190 Euro

 

 

Ücrete dahil olan hizmetler

* Tarifeli havayolu severleri ile İstanbul-Havana-İstanbul gidiş - dönüş uçak bileti.

* İç hat uçak biletleri
* Otel konaklamaları aşağıdaki oteller vb.

Occidental Miramar / Presidente 4* YARIM PANSİYON

Melia Santiago 5* YARIM PANSİYON

Gran Hotel / Colon 2* YARIM PANSİYON

Trinidad Del Mar 3* HER ŞEY DAHİL

Sol Palmeras / Tainos 4* YARIM PANSİYON

* Programda belirtilen tüm turlar ve yemekler
* Programda belirtilen tüm transferler
* Rehberlik hizmeti

 

Ücrete dahil olmayan hizmetler

*Havaalanı vergileri ve servisleri bedeli 395 €
*Vize ücreti
(Küba Vizesi >)

*Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL.
*Ekstra turlar ve kişisel harcamalar

 

Yukarıdaki program örnek olarak hazırlanmış olup, en az 15 kişilik katılımcı ve Air France Hava Yolları nın V bilet sınıfı üzerinden planlanmıştır. Daha az katılımcı olması ve uçaktaki yer durumunda olabilecek değişiklikler yolcularımıza bildirilecektir.

 

 

Küba Turları

Mayıs Özel Turu | Promosyon

Turistik | Kültür | Sömestre | Yılbaşı

Küba Turları ana sayfa >

Küba Kültür Turları ana sayfa >


Küba Hakkında

Küba Vizesi | Küba Otelleri | Küba Hakkında Bilgiler

Görmeden Dönmeyin | Yeme & İçme | Eğlen

 

World Travel Service
Rezervasyon: 0212 237 90 60

 

 

Ön Rezervasyon Formu için tıklayınız.

Ön rezervasyon formu internet müşterilerimizin taleplerinin
tarafımıza en hızlı şekilde ulaşıp cevaplanması için
onlara özel bir ayrıcalıktır.

 

 

 

World Travel Service is an accredited member of TÜRSAB, the official travel agency association of Turkey.