WTS - World Travel Service

Güney Afrika Şarap Turları, Güney Afrika Şarap ve Gurme, Güney Afrika Şarap Turu, Güney Afrika Şarap Bahçeleri

Şeker Bayramı Turları
Kurban Bayramı Turları
Sömestre Turları
Yurtdışı Turları
Yurtiçi Turları
Promosyonlar
Balayı Özel Turları
Avrupa Turları
Latin Amerika Turları
Uzakdoğu & Ortadoğu
Asya Turları
Yunan Adaları Turları
Tropik Adalar
Küba Turları
Afrika Turları

Amerika Turları

Tatile Randevu

Fotoğrafçılık Turları

Sovyetler Birliği Turları
Avustralya Turları
Gemi Turları
Single Club
Yurt Dışı Oteller
Yurt İçi Oteller
Kıbrıs Otelleri

Outlet & Alışveriş

Şarap ve Gurme Turları

Bayi & Şirket Gezileri
Kids & Travel
Spor Turizmi
FIFA 2015

Kültür Turları

Event & Etkinlikler

Extreme Club

Scuba Diving
SPA & Sağlık Turizmi
Yurt Dışı Fuarlar
Pegasus Havayolları
Hot Holiday
Yurtdışı Turları
Yurt Dışı Eğitim
Yurt Dışı Acentalar
Yurt İçi Acentalar
Turizmcilere Özel
Merak Edilenler
WTS'den haberler
Hakkımızda
İnsan Kaynakları
İletişim

 GÜNEY AFRİKA ŞARAP TURLARI

 

 

Yıl boyunca her gün çıkış imkanı

10 gece konaklama ile

 

1. GÜN Cape Town

Cape Town a inişinizde karşılanma ve otelinize transfer. Otelde şarap tadımı ve Güney Afrika şarapları hakkında kısa bir tanıtım ve dinlenmeniz için serbest zaman.

 

2. GÜN Wellington

İlk ziyaretimizi  Bottelary Vadisindeki Kaapzicht e oradan Rhebokskloof Estate e yapıyoruz. Bu bölgelerdeki üreticiler birçok ödüllü şaraba imza atmışlardır. Burada “safari sitili” şarapları tatma şansımız olacak. Öğlen yemeğinin ardından muhteşem manzaralar eşliğinde yolculuğumuza Wellington Vadisi ne doğru devam ediyoruz. Buvadinin doğası, tarihi yapıları ve eski şarap çiftliklerinde üretilen mükemmel şarapları inceledikten sonra Diemersfontein Wine Estate  bölgesindeki şarap üreticileri ile tanışıyoruz. Bölgedeki muhteşem bahçeleri de gördükten sonra Diemersfontein’s şarapları ile akşam yemeğinin tadını çıkarabilirsiniz.

 

3. GÜN Paarl

Kahvaltı sonrası Güney Afrika şaraplarını tanımaya devam ediyoruz. Bugünün ilk durağı Kuzey Paarl bölgesinde bulunan Boland Kelder. Burada yer altı mahzenlerini gezerek tadım yapıyoruz. Buradan yolumuza mükemmel bir vadiden geçerek devam ediyoruz ve KWV Emporium un eğitimli ekibinden geniş mahzenler hakkında bilgiler alarak mahzenlei geziyoruz. Gezilecek mahzenler arasında Cathedral Mahzeni de var.

Gün içerisinde Ruitersvlei, Paarl proper görülecek yerler arasında. Konaklamamızda burada olacak. Otele yerleşmemizin ardından serbest zaman. Akşam yemeği için Ruitersvlei daki La Masseria mükemmel bir seçenek olacaktır.

 

4. GÜN Paarl

Kahvaltı sonrası günümüe Laborie Estate ile başlıyoruz. Sonrasında Nederburg Wine Estate te tadımlarımızı yaptıktan sonra burada öğlen yemeğimizi mükemmel şaraplar eşliğinde alıyoruz. Öğleden sonra kırmızı şarap ve meyve şarapları konusunda haklı bir üne sahip olan Wilderer ı geziyor ve otele dönüyoruz. Nalşam serbest zaman.

 

5. GÜN Franschoek

Kahvaltı sonrası genç ve dinamik bir ekip sizlere Agusta şarap evini tanıtacaklar. Efsanevi Rupert ailesine ait iki çiftlik olan La Motte and L’Ormarins ı gezerken şarapların yapıldı meyvelerin yetiştirilme tekniklerini bizzat yerinde inceleyeceksiniz. Sonrasında tarihi bir çiftlik olan Plaisir de Merle görülecek. Öğlen yemeğinin ardından Ctage Fromage de dinlenmek için mola vereceğiz. Burada peynir çeşitleri ve zeytinlerde deneme imkanımız olacak. Akşam serbest zaman.

 

6. GÜN Stellenbosch

Günümüze “Mutluluk” Anlamına gelen Le Boneheur çiftlikte tadım ile başlıyoruz. Uityk ageçemeden önce Warwick Estate de uğrayacağız. Uityk de tarihi malikanede mola veriyoruz. Burada şarap içerken piknik yapabilir ve Boules oynayabilirsiniz. (Fransızların Güney Afrika ya tanıttıkları bir oyun) öğlen yemek sonrası Slaley e geçiyoruz. Burada sunulan şaraplardan mutlaka satın almakta isteyeceksiniz. Ayrıca bu bölgede zeytin ve zeytinyağı üretimi de yapılmakta. Sonrasında Devon Vadisinde ki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğinde Güney Afrika stili barbekü yapma imkanı.

 

7. ve 8. GÜNLER Cape Town
Turda bugüne kadar Güney Afrika da şarap konusunda iyice bilgilendikten sonra bu günlerimizi Cape Town da Güney Afrika nın diğer turistik yönlerini görmeye ayırıyoruz. Table dağı, Robben Adası, Victoria & Alfred Waterfront (Two Oceans Akvaryum’u dahil), 1652 de Jan van Riebeeck’in Güney Afrika da ilk karaya çıktığı yer olan Table Körfezinde günbatımı tekne turu, Cape Point,  Kirstenbosch  Ulusal Botanik Bahçesi gezileri yapabileceklerinizden sadece bir kaçı.

 

9. GÜN : Stellenbosch

Kahvaltının ardında şarap turlarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Sylanvale in ardından tepelere doğru yolculuğumuza devam ederek Delaire’ nin “Gökyüzündeki Şarap Bağları” olarak anılan çiftliğine ulaşıyoruz. Burada dünyaca tanınan şarapları tattıktan sonra daha yeni kurulmuş olan Zorgvliet şarap çiftliğini ziyerat ediyoruz. Tarihi Herenhuis 1692 restoranında alınacak öğlen yemeğinin ardından Alto ve Stellenzicht çiftliklerine geçiyoruz. Jonkershoek Vadisini aşarak devam eden yolculuğumuzun sonunda otelimize yerleşerek dinleniyoruz.   

 

10. GÜN Stellenbosch
Kahvaltı sonrası serbest zaman ve uçak saatlerinize göre havaalanı transferleri ile turumuzun sonu.

 

 

Güney Afrika:

 

Güney Afrika Turları ana sayfası >

 

Afrika Turları ana sayfa>

 

World Travel Service
Rezervasyon: 0212 237 90 60

Ön Rezervasyon Formu için tıklayınız.

Ön rezervasyon formu internet müşterilerimizin taleplerinin
tarafımıza en hızlı şekilde ulaşıp cevaplanması için
onlara özel bir ayrıcalıktır.

 

 

 

 

World Travel Service is an accredited member of TÜRSAB, the official travel agency association of Turkey.