WTS - World Travel Service

 Güney Kore Turu,  Güney Kore Tur,  Güney Kore Turu 2017,  Güney Kore Tatili,  Güney Kore Turları,  Güney Kore Seyahat, Güney Kore Tatil, Güney Kore Hakkında Bilgi, Gangnam Style Güney Kore Turu

Şeker Bayramı Turları
Kurban Bayramı Turları
Sömestre Turları
Yurtdışı Turları
Yurtiçi Turları
Promosyonlar
Balayı Özel Turları
Avrupa Turları
Latin Amerika Turları
Uzakdoğu & Ortadoğu
Asya Turları
Yunan Adaları Turları
Tropik Adalar
Küba Turları
Afrika Turları

Amerika Turları

Tatile Randevu

Fotoğrafçılık Turları

Sovyetler Birliği Turları
Avustralya Turları
Gemi Turları
Single Club
Yurt Dışı Oteller
Yurt İçi Oteller
Kıbrıs Otelleri

Outlet & Alışveriş

Şarap ve Gurme Turları

Bayi & Şirket Gezileri
Kids & Travel
Spor Turizmi
FIFA 2015

Kültür Turları

Event & Etkinlikler

Extreme Club

Scuba Diving
SPA & Sağlık Turizmi
Yurt Dışı Fuarlar
Pegasus Havayolları
Hot Holiday
Yurtdışı Turları
Yurt Dışı Eğitim
Yurt Dışı Acentalar
Yurt İçi Acentalar
Turizmcilere Özel
Merak Edilenler
WTS'den haberler
Hakkımızda
İnsan Kaynakları
İletişim

GÜNEY KORE TURU

 

KLASİK GÜNEY KORE TURU

8 GECE 9 GÜN

 


THY ile

İstanbul Seoul 00:55 18:05
Seoul İstanbul 23:55 05:00 (+1)

1. Gün İstanbul Seoul
Thy uçuşu ile İstanbul'dan Seoul'e hareket. Seoul Havaalanına varış ve özel araçla Seul Havaalanında karşılama ve otelinize transfer. Seoul'de konaklama 4 yıldızlı Koreana yada benzeri otellerde olacak.

2. Gün Seoul
Otelde kahvaltının ardından lobide rehberimizle buluşup sabah turuna başlıyoruz. Turumuzdaki ilk durak Gyeongbokgung Sarayı olacaktır. (Gyeongbokgung Sarayı Salı günleri kapalıdır. Eğer turunuz Salı gününe denk geliyorsa başka bir aktiviteyle turunuzu değerlendirebilirsiniz. ) Ardından Ulusal Halk Müzesi'ni ziyaret edeceğiz. Başkanlık Sarayı ve Cheonggyecheon Deresi'ni de gördükten sonra Seoul'de serbest zamanınız olacak. Geceleme ise Seoul'deki otelimizde yapılacak.

3. Gün Seoul – Gyeongju
Bugün kahvaltının ardından şöförümüz sizi otel lobisinden alacak ve tren istasyonuna götürecek. Express tren ile Seoul'den Gyeongju'ya hareket edeceğiz. Gyeongju'ya vardığımızda tur rehberimiz sizi tren istasyonunda karşılayacak. Gyeongju M.Ö 57 ile M.S 935 yılları arasında hüküm süren Silla Krallığı'nın başkentidir. Şehir tarihi ve kültürel miras alanlarıyla adeta açık hava müzesi gibidir. Burada Silla Krallığı'nın en görkemli döneminde inşa edilen ve Kore'nin de en bilinen tapınaklarından biri olan Bulguksa Tapınağı'nı ziyaret edeceğiz. Tağınağım mimari dizaynı saygınlığı, huzur ve harmoniyi bir araya getiriyor. Bulguksa günümüzdede antik Uzakdoğu bölgesinin en önemli başarılardan biri olarak kabul ediliyor.

Seokgurom Grutto bir sonraki durağımız olacak. 8. yüzyılda inşa edilen bu tapınak dünyanın en güzel Budist tapınaklarından biri olarak kabul edilir. Tapınağın içinde aydınlanmanın muhteşem bir ifadesi olan oturan Buda'nın huzurlu bir heykeli yer alır. Heykel koruyucularla çevrilmiştir. Bulguksa Tapınağı ve Seokgurom Grutto UNESCO'nun dünya kültür mirası listesinde yer alır. Daha sonra binlerce paha biçilemez hazineye ev sahipliği yapan Gyeongju Ulusal Müzesi'ni ziyaret edeceğiz. Gecelememiz ise 4 yıldızlı Kolon otelde yada benzeri otellerde olacak.

4. Gün Gyeongju – Busan
Kahvaltının ardından tur rehberimiz ile buluşup Busan'a doğru yola çıkacağız. Bugünkü turumuzda Birleşmiş Milletler Mezarlığı'nı, Uluslararası Pazarı ve Busan ahalisinin favori mekanlarından Yongdusan ve Taejongdae Parklarını ziyaret edeceğiz.

Busan'daki son durağımız ise Jagalchi Balık Pazarı olacak. Ülkenin en büyük balık pazarı olan ve Kore Savaşı'ndan sonra inşa edilen Busan'da yaşayan yerel halkın hayat tarzını yansıtmaktadır. Burada çiğ balık yiyebilir buzda yada akvuryumda satılan her türlü deniz ürününü bulabilirsiniz.

Gecelememiz 4 yıldızlı Seadoud yada benzeri otellerde olacak.

5. Gün Busan
Busan'da serbest zaman.

6. Gün Busan – Jeju Volkanik Adası
Sabahleyin kahvaltı etmeden otelinizin lobisinde tur rehberimizle buluşacak ve Gimhae Havaalanına transfer edielceksiniz. Havaalanındaki kahvaltınızın ardından Jeju volkanik adasına hareket edeceksiniz. Jeju Havaalanının 1. katında ve 5. Kapısında tur rehberimiz sizi karşılayacak. Bugünkü turumuzda Manjanggul Mağaralarını, Seongsan Inchulbong (Sunrise zirvesi) Seongeup Köyü, Dongmun Ulusal Pazarı ve Jeju Adası'nın ünlü kadın dalgıçlarına adanmış Haenyeu Müzesi'ni ziyaret edeceğiz. Gecelememiz 4 yıldızlı The Hotel'de yada benzeri otellerde olacak.

7. Gün Jeju Volkanik Adası
Bugünkü turumuza Palmiye Ağaçları yolu, Jeju Taş ve Bonsai Bahçelerini,Su bahçesini, alttropikal botanik bahçesini ve daha fazlasını bulabileceğiniz Hallim Parkı ziyaret ederek başlayacağız. Hallim Park'ta turistlerin en çok sevdiği bölge ise Hyeopjaegul ve Ssangyonggul mağaralarıdır. Buna ek olarak yerel köy, çocuklar için eğlence parkı ve dışarıdaki dinlence yerleri Hallim Park'ı hem turistler hemde çocuklar için eğlenceli hale getirebiliyor.

Bir sonraki durağımız ise 2 kilometrelik muhteşem sahiliyle, hemen göze çarpan, doğal olarak oluşmuş 6 köşeli taş sütunlarıyla, lavların soğumasıyla meydana gelen sıra dışı kaya oluşumlarıyla sizi büyülecek bir mekan olan Daepo Sahili'ndeki Jusangjeolli Uçurumu olacak.

Turumuza Yakcheonsa Tapınağı ve Cheonjiyeon Şelalesi ile devam edeceğiz. Gür yapraklarla çevrili 3 tane şelalenin birleşmesinden oluşan Cheonjiyeon Şelalesi'nin diğer adı da “Tanrı'nın Gölü”. Doğuya doğru şelalenin yarattığı tavandan soğuk suların döküldüğü bir mağara var. İlk şelaleden gelen sular burada ikinci ve üçüncü şelalelere dönüşüp sonrada denize dökülüyor. Buraya bağlanan dağ Tanrısı ve yedi peri hakkında bir efsanede var.

8. Gün Jeju Volkanik Adası- Seoul
Sabah kahvaltısının ardından tur rehberimizle buluşacak ve Gimhae Havaalanına transfer edielceksiniz. Buradan Seoul'deki Gimpo Havaalanına uçacaksınız. Gimpo Havaalanından ise özel araçla otelinize transfer olacaksınız. Daha sonra ise serbest zaman. Seoul'de konaklama 4 yıldızlı Koreana yada benzeri otellerde olacak.

9. Gün Seoul - İstanbul
Sabah kahvaltısının ardından Seoul Uluslararası Havaalanına transfer. THY uçuşu ile İstanbul'a dönüş ve tur sonu

Double odada kişibaşı
1899 Euro'dan başlayan fiyatlarla

 

Paket programa dahil olan hizmetler:
* THY ile İstanbul Seoul gidiş geliş ekonomi sınıf uçak bileti
* İçerikte geçen transferler, turlar ve rehberlik hizmetleri
* Seoul'den Gyeongju'ya tek yön tren bileti
* Seoul'de adı geçen otelde 3 gece, Gyeongju'da 1 gece ve Busan'da 2 gece Jeju volkanik adasında 2 gece oda kahvaltı konaklama oda kahvaltı konaklama
* Busan'dan Jeju Volkanik Adası'na iç hat uçak bileti
* Jeju volkanik adasından Seoul'e iç hat uçak bileti
* İçerikte geçen ören yeri giriş ücretleri

Paket programa dahil olmayan hizmetler:
* Yurt dışı çıkış harcı (kişibaşı 15 TL)
* Fazla bagaj ücretleri
* Öğle ve akşam yemekleri
* İçerikte yer almayan turlar
* Kişisel harcamalar
* Seyahat sigortası
* Havaalanı ve şehir vergileri (kişi başı 320 Euro)


*** Seyahat organizasyonlarımız THY'nin T ekonomi ve yukarıdaki otel katergorilerine göre düzenlenmiştir. Rezervasyon anında oluşabilecek değişikliklere göre siz değerli müşterilerimize bilgi verilecektir

Ortadoğu ana sayfa >

Uzakdoğu & Ortadoğu ana sayfa >

 

 

World Travel Service
Rezervasyon: 0212 237 90 60

Ön Rezervasyon Formu için tıklayınız.

Ön rezervasyon formu internet müşterilerimizin taleplerinin
tarafımıza en hızlı şekilde ulaşıp cevaplanması için
onlara özel bir ayrıcalıktır.

 

 

 

World Travel Service is an accredited member of TÜRSAB, the official travel agency association of Turkey.