Küba Turları Küba Turu Küba Tatili Küba Gezisi
Küba Festivalleri
Küba Karnavalları
Küba Etkinlikleri
Cuba Events
Küba Adası
Küba Turları
Küba Gece Hayatı
Küba Yemekleri
Küba Vizesi
Küba Hakkında
Küba Turu
Küba Turları
Küba Adası
Küba Turları
Küba Tatili Turları
Küba Balayı
Küba Otelleri
Küba Adası
Küba Turlar
Küba Gece Hayatı
Küba Otelleri
Küba Yemekleri
Küba Turları

Küba Festivalleri
Karnavallar & Etkinlikler

Küba Festivalleri, Küba Karnavalları, Küba Etkinlikleri, En avantajlı fiyatlarla Küba Turları en iyi servis ve para iadesi garantisiyle 0212 237 90 60

Küba Festivalleri

World Travel Service, Küba Büyükelçiliği tarafından vize vermeye
yetkili kılınan İstanbul ofisidir. Küba Vizesi alım işlemleriyle
Küba Turları için ofisimizi arayabilirsiniz.
+90 212 237 9060

Havana Puro Festivali
Küba Festivalleri

(27 Şubat – 03 Mart)
Küba, bu festival puro meraklılarını dünyanın en büyük uluslararası Küba Puro Festivali’nde bir araya getiriyor. Havana sokaklarında çeşit çeşit puro tadan Kübalılar, festival kapsamında tütün yapraklarını kullanarak el hünerlerini de sergiliyor.
Havana Puro Festivali
Festival boyunca Havana sokakları rom ve puro kokuyor. Bu festivale binden fazla tütün endüstrisi temsilcileri ve 70 ülkeden uzmanlar katılıyor. Küba’da yaklaşık 80 marka puro üretimi yapılırken, bu üretilen purolar dünyanın 150’den fazla ülkesinde satılıyor.

Havana Bale Festivali
Küba Etkinlikleri

(28 Ekim – 06 Kasım)
50 yıllık geçmişi ile dünyanın en eski ve en prestijli bale festivalidir. Ünlü bale topluluğu "Bale Nacional De Cuba" ve diğer ülkelerden gelen yıldız konuklar ve bale topluluklarının dans gösterileri bu etkinlikte lider rol alır. Yerli ve yabancı yazarların kareografik parçaları da küba festivalleri 'nde yer alır.
Havana Bale Festivali
Küba Bale Festivali'nin en önemli özelliklerinden biri ise; profesyonellerden, öğretmenlerden ve ileri düze bale öğrencilerinden öğrenebileceğiniz özel tekniklerdir. Ayrıca açılan sergide; kitap sunumları, anlatımlar, film ve video gösterimlerini izleyebilirsiniz.

Havana Film Festivali
Küba Karnavalları

(08 – 18 Aralık)
Her yıl Havana’da düzenlenen Uluslararası Küba Film Festivali; önemli eserleri ödüllendirmeyi ve teşvik etmeyi, sanatsal değerleri zenginleştirmeyi ve Latin Amerika kültürünü tanıtmayı hedeflemektedir.
Havana Film Festivali
Festivalde her yıl; kurgu, belgesel, animasyon, senaryo ve post prodüksiyon dallarında yarışmalar düzenlenir. Bunun yanı sıra program; çağdaş dünya sinemasının vitrini olup, kültürel konularda sektör girişimleri, toplantı ve seminer gibi olanaklar sağlamaktadır.

Havana Jazz Festivali
Küba Festivalleri

(11 – 19 Aralık)
Uluslararası Havana Jazz Festivali, ilk kez 1979 yılında başlamıştır. Bu süreçte Jazz severlerin ajandalarına mutlaka kayıt ettikleri uluslararası bir küba festivali haline gelmiştir.
Havana Jazz Festivali
Küba Jazz Festivali’nde bir çok usta ismin yer aldığı Jazz müziğin eşsiz örneklerini canlı olarak izleyebilirsiniz.

Havana Müzik Festivali
Küba Karnavalları

(05 – 08 Mayıs)
Daha geniş bir kitleye ulaşmayı hedefleyen festival; farklı müzik türleri ve stilleri bir araya getiriyor. Bu nedenle; reggae, salsa veya elektronik müzik gibi türleri birleştiren alternatif müzik dominant bir yapı sergilemektedir.
Havana Müzik Festivali
Küba Müzik Festivali programı, Eme Alfonso'nun Para Matizar projesine (Küba kültürel mirasını gösteren müzikli belgesel) katılan halk gruplarının çevresinde dönmektedir.

Ernest Hemingway Billfish Turnuvası
Küba Etkinlikleri

(13 Haziran)
İlk turnuvada; Havana yat klübünü temsilen katılan Ernest Hemingway’in anısını devam ettirmek üzere, Ernest Hemingway Uluslararası Billfish Turnuvası olarak adlandırılmaktır.
Ernest Hemingway Billfish Turnuvası
Hemingway bu turnuvanın ilk katılımcılarından olmakla kalmayıp ilk üç turnuvada kupanın da sahibi olmuştur.
Ernest Hemingway bu turnuvada kupasını Fidel Castro’nun elinden almıştır. Yıllar içerisinde inişler ve çıkışlar yaşayan turnuva, bugün dünya üzerinden farklı milletlerin katıldığı büyük bir turnuva haline gelmiştir.

Harley Davidson Varadero Rallisi
Küba Festivalleri

(09 – 12 Şubat)
1960 öncesi yeni görünümlü eski Amerikan arabaları ile Küba’nın tartışmasız bir cazibesi olan Tropicana ve Buena Vista Social Club’ı Küba Etkinlikleri 'nde hissedebilirsiniz.
Harley Davidson Varadero Rallisi
Harley Davidson tutkunlarının arasında açık bir sır olmasına rağmen adaya gelen yeni ziyaretçileri ise şaşkınlığa uğratan bu etkinlik için ilk kez 14-15 Nisan 2012 tarihinde 50 kadar Harleyci katılım göstermiştir. Geçmiş yıllarda benzer bir çok Harley buluşmasının gerçekleşmiş olmasına rağmen; bu ilk uluslar arası festival bu eski motorların bakım ve korunmasını teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Program Küba’nın büyüleyici yüzünü de gözler önüne sermektedir.

Küba Video

Küba Promosyon Turları