Unesco Dünya Mirası Küba Turu Unesco Küba Turu Unesco Küba Tatili Unesco Küba Turları
Unesco Cuba Tours
Unesco Küba Seyahati
Unesco Dünya Mirası Küba
Küba Otelleri
Küba Adası
Küba Turları
Küba Gece Hayatı
Küba Yemekleri
Küba Vizesi
Küba Hakkında
Küba Turu
Unesco Küba Turları
Küba Adası
Dünya Mirası Küba Turu
Küba Tatili Turları
Unesco Dünya Mirası Küba
Küba Otelleri
Küba Unesco Dünya Mirası
Unesco Küba Turları
Unesco Küba Turları
Unesco Küba Turları
Unesco Küba Turları
Unesco Küba Turları

Unesco Dünya Mirası
Küba Turu

Unesco Dünya Mirası Küba Turu

Unesco Dünya Mirası Küba Turu

1.GÜN: İstanbul - Havana
Tarifeli havayolu seferleri ile İstanbul’dan Havana ya uçuş. Havaalanında bizi bekleyen yerel rehberimiz ve aracımız ile otelimize transfer. Uzun yolculuğun ardından öğleden sonra dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

Unesco Dünya Mirası Küba Turu

2.GÜN: Havana
Sabah otellerde kahvaltımızı yaptıktan sonra otelden 09.00 da hareket ederek UNESCO Dünya Mirasları Listesinde bulunan Havana eski şehir merkezini de içeren şehir turumuza başlayacağız. Bu turda rehberimiz eşliğinde Koloni Mezarlığı, Havana Üniversitesi, Devrim Meydanı, Ulusal Başkent Binası, Büyük Havana Tiyatrosu, El Prado Caddesi, eski Başkanlık Sarayı, Central Park şehrin modern tarafında göreceğimiz yerler arasında. Daha sonrasında UNESCO nun 1982 de Dünya Hazineleri ilan ettiği şehrin eski merkezinde yürüyerek turumuza devam ediyoruz. Katedral Meydanı, San Fransisco de Asis Meydanı, Silahlar Meydanı, Elişçiliği Meydanı, Villanueva Meydanı, El Templete, Şehir Müzesi, Puro ve Rom Fabrikaları görülecek yerler arasında. Öğlen yemeği eski Havana da yerel restoranda. Turun tahmini bitiş süresi 14.30 - 15.00 olacaktır. Günün geri kalanı size ait. Geceleme otelimizde.
http://whc.unesco.org/en/list/204

Unesco Dünya Mirası Küba Turu

3.GÜN: Havana
Kahvaltı sonrası otelden 08.30 da hareket ederek ülkenin batısında yer alan UNESCO Dünya Mirasları Listesinde bulunan Vinales Vadisi ve Pinar Del Rio turumuz için yola çıkıyoruz. Tabiatın zenginliği ve yeşillin bolluğu ile dikkat çeken Vuelta Abajo bölgesinde tabii ki dünyanın en iyi tütünleri yetişmektedir. Tütün tarlalarını ziyaret ederek yerel çiftçilerin tütünü yetiştirme süreçlerini, elde edilen tütünden puronun üretilmesi sürecine kadar tüm detaylara şahit olacağız. Pinar del Rio da El Indio mağrasında sandal gezintisi yapmak, inanılmaz güzel bir doğal ortamda kaya üzerinde Leovigildo Gonzalez tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablo olan Mural de la Prehistoria’nın ilginç hikayesini dinleme fırsatımız olacak. Öğlen yemeği San Miguel mağarası yanındaki Palenque de los Cimarrones restaurantta. Tur sonrası Havana’daki otele dönüş. Geceleme Havana’daki otelimizde.
http://whc.unesco.org/en/list/840

Unesco Dünya Mirası Küba Turu

4.GÜN: Havana - Cienfuegos - Trinidad
Sabah kahvaltının ardından otelden ayrılarak Trinidad’a olan yolculuğumuza başlıyoruz. İlk durağımız UNESCO Dünya Mirasları Listesinde bulunan Cienfuegos Kasabası. 1819 da İspanyol Kolonisinin Fransızlar yerleşimciler için inşa ettiği şehir; şeker kamışı, mango, tütün ve kahve üretimine çok uygun zengin tabiatı ve Koloni Mimarisinin eşsiz binaları ile UNESCO listesine girmeye hak kazanmıştır. Şehir merkezinin güzelliğinden dolayı “Güney’in İncisi” olarak adlandırılan şehirde 19 ve 20. yy ın mimari özelliklerini aynen koruyan binaların bulunduğu caddeden ana meydana, Thomas Terry Tiyatrosundan Palacio Ferrer’e, Palacio de Valle’e kadar 1912 – 1917 tarihli binaları göreceğiz. Şehir turumuzu ardından yolumuza Trinidad'a doğru devam edeceğiz. Gece konaklamamız Trinidad 'daki otelimizde.
http://whc.unesco.org/en/list/1202

Unesco Dünya Mirası Küba Turu

5.GÜN: Trinidad
Sabah kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirasları listesinde haklı yerini 1988 den beri koruyan Trinidad kasaba merkezini gezeceğiz. 16.yy da kurulan kasaba merkezinde özellikle 18 ve 19. Yy mimari eserleri dikkat çekici özellikte. Romantik Müzenin yanı sıra 18. yy dan kalma bir evde (La Canchanchara) Trinidad bölgesine has şeker kamışı suyundan yapılma özel romlarımızı tadacağız. Plaza Mayor da öğlen yemeğinin ardından yolumuza Santa Clara yönünde devam edeceğiz. Sugar Mills Vadisinden geçerken eski şeker tarlalarını ve Iznaga Kulesini göreceğiz. Bu tarihi vadi, Trinidad gibi UNESCO Dünya Hazinelerinden biridir. Santa Clara ya varışımızda “Che” Guevara nın müzesi ve mezarını ziyaret ederek Che nin sıra dışı yaşamına şahitlik edeceğiz. Santa Clara dan ayrılmadan kasaba içinde turumuzu yaparken Küba Devrimi sırasında saldıraya uğrayan “Armoured Train” ide göreceğiz. Trinidad daki otelimize geri dönüyoruz.
http://whc.unesco.org/en/list/460

Unesco Dünya Mirası Küba Turu

6.GÜN: Havana
Sabah kahvaltının ardından Havana ya geri dönüyoruz. Havana ya yolculuğumuzun ardından otele giriş ve serbest zaman.

Unesco Dünya Mirası Küba Turu

7.GÜN: Havana - Santiago de Cuba
Kahvaltının ardından Santiago De Cuba ya uçmak için Havana havaalanına gidiyoruz. Santiago de Cuba ya varışımızda otelimize geçerek dinleniyoruz.

Unesco Dünya Mirası Küba Turu

8.GÜN: Havana - Santiago de Cuba
Otelde kahvaltının ardından kasaba merkezinde yapacağımız gezinin yanı sıra UNESCO Dünya Mirasları Listesi ne 1997 de girmiş olan San Pedro de la Roca Kalesini gezeceğiz. 17. yy da Santiago Limanını korumak için inşa edilmiş olan Amerikan ve İspanyol Askeri mimarisinin bugüne kadar en iyi korunmuş örneklerinden olan kale, kayalık kıyıların üzerine inşa edilmiş bir dizi yapının birleşmesinden oluşmuştur. Turumuz sonrası otele dönüş.
http://whc.unesco.org/en/list/841/

Unesco Dünya Mirası Küba Turu

9.GÜN: Havana - Santiago de Cuba - Havana
Otelde kahvaltının ardından Havana ya dönüş uçuşumuz sonrası Havana daki otelimize yerleşiyoruz.

Unesco Dünya Mirası Küba Turu

10.GÜN: Havana - Havana - İstanbul
Otelde kahvaltının ardından İstanbul a dönüş uçuşumuz için Havana havaalanına transfer ve tarifeli seferler ile İstanbul uçuşu.

Küba'da 10 Gün
2.850 €'dan
başlayan fiyatlarla

Unesco Dünya Mirası Küba Turu

Konaklamalar & Oteller
3 gece Havana + 2 gece Trinidad + 1 gece Havana
2 gece Santiago de Cuba + 1 gece Havana
3/4 yıldız merkezi konumlu oteller

Unesco Dünya Mirası Küba Turu

Paket Fiyata Dahil Olan Hizmetler
*Belirtilen uçak biletleri
*Belirtilen vb otellerde toplam 9 gece konaklama
*Belirtilen transferler ve turlar
*Transferler ve turlar sırasında İngilizce bilen yerel rehber
*Havaalanı vergileri
*Küba vizesi

Unesco Dünya Mirası Küba Turu

Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
*Yurtdışı çıkış harcı: 15 TL (İstanbul havaalanından çıkışta ödenir.)
*Şahsi harcamalar

World Travel Service, Küba Büyükelçiliği tarafından vize vermeye yetkili kılınan İstanbul ofisidir. Küba Vizesi alım işlemleriyle Küba Turları için ofisimizi arayabilirsiniz.
+90 212 237 9060

Küba Video

Küba Turları