Maldiv Turları
Bilim Müzesi, Doğal Tarih Müzesi, İngiliz Müzesi, Londra, Londra Gezilecek Yerler, Londra Hakkında Bilgi, Londra Müzeleri, Londra Müzeleri Hakkında Bilgi, Londra Otelleri, Londra Tatili, Londra Turları, Londra Turu, Londra’daki Ünlü Müzeler,
Promosyonlar

Londra’daki Ünlü Müzeler

Haberi
Sayfayı

Londra’da çok sayıda gezilmeye ve görülmeye değer dünyaca ünlü yer vardır. Pek çok galeride ve müzede dünyaca ünlü kolleksiyonlar sergilenmektedir.

British Museum (İngiliz Müzesi) – dünyadaki en ünlü müzelerden biridir, British Museum tarih öncesi çağlardan modern çağlara kadar birçok sergiye ev sahipliği yapmaktadır.

Natural History Museum (Doğal Tarih Müzesi) – Big Bang’den bugün devam etmekte olan kuvvetlere kadar dünya tarihinin öyküsü. Harika dinozor iskeletleri de var!

Science Museum (Bilim Müzesi) – buharla çalışan motorlar ve Apollo’nun Komut Modülü de dahil olmak üzere 18. yüzyıldan günümüze kadar bilimsel konuları içeren gerçek bir müze.

National Maritime Museum (Milli Denizcilik Müzesi) – deniz altı hazinelerinin ve insan eliyle yapılan materyallerin bulunduğu bu müze Greenwich’de olup deniz muharebeleri ve Amiral Nelson dahil ünlü denizcilerin ve gezginlerin öyküleri ile birlikte İngiltere’nin denizcilik tarihini betimlemektedir.

National Gallery (Milli Galeri) – 1230’dan 1900 yılına kadar 2.300’ün üstündeki resim ile National Gallery Avrupa’daki tüm önemli resim okulunun çalışmalarını kapsamaktadır ve birçok sanatçının başyapıtına ev sahipliği yapmaktadır.

Tate Modern – Thames kıyılarındaki kullanılmayan trafoda bulunan bu muhteşem galeri 1900’den günümüze kadar olan modern sanatı kutlamaktadır ve Dali, Matisse ile Picasso’nun çalışmaları bulunmaktadır.

99 €’dan başlayan Londra Turları için tıklayınız >

Haberi
Sayfayı