WTS - World Travel Service

Makedonya Turları, Makedonya Bayram Turları, Makedonya Bayram Turu, Makedonya Üsküp Turları, Üsküp Bayram Turları, Makedonya Kurban Bayramı Turları, Üsküp Turu

Şeker Bayramı Turları
Kurban Bayramı Turları
Sömestre Turları
Yurtdışı Turları
Yurtiçi Turları
Promosyonlar
Balayı Özel Turları
Avrupa Turları
Latin Amerika Turları
Uzakdoğu & Ortadoğu
Asya Turları
Yunan Adaları Turları
Tropik Adalar
Küba Turları
Afrika Turları

Amerika Turları

Tatile Randevu

Fotoğrafçılık Turları

Sovyetler Birliği Turları
Avustralya Turları
Gemi Turları
Single Club
Yurt Dışı Oteller
Yurt İçi Oteller
Kıbrıs Otelleri

Outlet & Alışveriş

Şarap ve Gurme Turları

Bayi & Şirket Gezileri
Kids & Travel
Spor Turizmi
FIFA 2015

Kültür Turları

Event & Etkinlikler

Extreme Club

Scuba Diving
SPA & Sağlık Turizmi
Yurt Dışı Fuarlar
Pegasus Havayolları
Hot Holiday
Yurtdışı Turları
Yurt Dışı Eğitim
Yurt Dışı Acentalar
Yurt İçi Acentalar
Turizmcilere Özel
Merak Edilenler
WTS'den haberler
Hakkımızda
İnsan Kaynakları
İletişim

Makedonya Üsküp Turları
Kurban Bayramı

 

 

Üsküp Bayram Turu


1.Gün Sabiha Gökçen – Üsküp
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 01:00’da buluşma. Pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayollarına ait PC 6535 özel seferi ile saat 03:00’de Üsküp’e uçuş. Yaklaşık 1,5 saatlik uçuşun ardından saat 03:30’da Üsküp’e varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Üsküp şehir turumuza başlıyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te Vardar nehrinin kıyısında cafe, bar, restaurantların arasından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk Çarşısı’na gidiyor ve Türk Çarşısı’ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Üsküp Kalesi’nin hemen yanında bulunan 16. yy inşa edilmiş Sv. Spas klisesi’ni ve Manastır binasının içinde yer alan Makedon halk kahramanı Goçe Delçev’in mezarını ve Makedon Tarihi müzesi’ni de geziyoruz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşumlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp ‘te günümüzde 3 han binası kalmıştır.15.yy’ın 2 yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı’nı ziyaretlerin ardından Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş saat kulesi’ni,14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camii ‘ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camii’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Türk çarşısı’nda alışveriş için serbest zaman verilecektir. Şuşka biberi, ustrumca yer fıstığı, çarıklar alabileceklerimiz arasında yer alıyor..Turumuzun bitimiyle beraber otelimize transfer ve odalara yerleşme. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Makedon gecesi turuna katılabilirler (45 Euro). Yemeğimizi müzik eşliğinde aldıktan ve folklor ekibini izledikten sonra turumuzun bitimiyle beraber otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

2.Gün Üsküp – (Kosova)
Uyandırma ve kahvaltının ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından düzenlenecek olan ekstra tam günlük öğle yemekli Kosova turuna (65 Euro) katılabilirler. Turumuzda ilk olarak Priştina’ya gidiyoruz. Burada yapacağımız panaromik tur sırasında 15. yy ‘da inşa edilmiş Fatih Sultan Mehmed Han Cami ve Hamamı 1839 tarihinde Kosova Meydan Muharebesi’nde hileyle şehit edilmiş Sultan Murad Hüdvandigar’ın Cami’ni ve türbesini ziyaret ediyoruz. Turun bitimi ile birlikte Prizren’e hareket. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından Prizren’e varış. Varışımızla beraber öğle yemeğimizi yerel bir restaurantta alıyoruz. Yemeğin ardından Balkanlar’ın belki de en güzel ve en şirin kentlerinden birisi olan ve Osmanlıların 37 cami inşa ettikleri Prizren’de göreceğimiz ilk eser süslemeleriyle ünlü Sinan Paşa Camii’dir. Türkiye Hükümeti tarafından son dönemlerde restore edilen Osmanlı Mezarlığı ve Gazi Mehmet Paşa Hamamı’nı ziyaret ettikten sonra turumuzun bitimiyle beraber Üsküp’e geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.


3.Gün Üsküp – (Kalkandelen(Tetova)-Ohrid-St.Naum)
Uyandırma ve kahvaltının ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan tam günlük öğle yemekli Kalkandelen(Tetova)-Ohrid-St.Naum turuna (55 Euro) katılabilirler. Özel otobüslerimizle otelimizden hareket ediyoruz ve ilk olarak yol üzerinde Kalkandelen’e uğruyoruz. Burada Alaca cami ve Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16. yüzyılda kurulan Bektaşi Harabati Baba Tekkesi’ni ziyaret ettikten sonra Ohrid’e hareket.Varışımızla birlikte yapacağımız şehir turu sırasında Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma anfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi, ziyaret ediyoruz.Ohrid şehir turunun ardından St. Naum’a transfer. Öğle yemeğimizi yemeğimizi yerel bir restaurantta aldıktan sonra burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir.Turumuzun bitiminin ardından otelimize transfer.Geceleme otelimizde.


4.Gün Üsküp – (Mavrovo)
Uyandırma ve kahvaltının ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan tam günlük öğle yemekli Mavrovo turuna katılabilirler (55 Euro) Bu turumuzda Mavrovo Dağı,Makedon Köyleri ve Ulusal Park’ı ziyaret edeceğiz.Mavrovo Dağı Üsküp’e yaklaşık 2 saat mesafede bulunmaktadır.Muhteşem doğası özelliğini yitirmemiş ve geleneklerine bağlı insanları,doğal ve organik tarım ve hayvan ürünleri, göl ve nehirleri,dünya standartlarında ki kayak pistleri ile adeta yeryüzünde ki cennet görünümündedir.Burada yapacağımız tur esnasında hem tipik Makedon köyü ve köy hayatını görme fırsatını bulacak, hem bu muhteşem doğanın tadını çıkarabilecek,hem de tur esnasında vereceğimiz öğle yemeğinde gerçek köy ürünlerini tatma imkanı bulacaksınız.Turumuzun bitiminin ardından otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek müzikli ve limitli içecekli Rumeli Gecesi turu’na katılabilirler (45 Euro). Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


5.Gün Üsküp – (Matka Dağı-Manastır)-Sabiha Gökçen
Uyandırma kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından transfer saatine kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek yarım günlük öğle yemekli Matka Dağı ve Manastır turuna katılabilirler (45 Euro). Üsküp’e yaklaşık 1 saatlik mesafede bulunan Matka Ulusal Parkı ve Baraj Gölü turumuzda, öncelikle pitoresk doğa manzarası eşliğinde keyifli bir yürüyüş sonrasında, gölde sandal sefası ve mağara gezisi için teknelerimize binerek yaklaşık 1 saat sürecek bir gezi gerçekleştireceğiz. Bu turda gerek Matka Dağı’nın yemyeşil doğası gerekse Balkanlar’ın girilebilen en derin mağarasının enfes görüntüleri adeta nefesinizi kesecek. Tekne gezimizin bitimi ile birlikte ,göl kenarında bulunan manastırı ziyaret edeceğiz.Öğle yemeğimizi yerel bir restaurantta alıyoruz. Turumuzun bitimiyle beraber havaalanına transfer. Bilet pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayollarına ait PC 6536 özel sefer ile saat 04:20’de uçuş. Yaklaşık 1,5 saatlik uçuşun ardından saat 06:50’de Sabiha Gökçen’e varış ve turumuzun sonu.

Dahil Olan Hizmetler
• Pegasus Havayolları Özel seferi ile Sabiha Gökçen/Üsküp /Sabiha Gökçen hattında ekonomi sınıf uçak bileti
• Havalimanı vergileri
• Havalimanı/Otel/Havalimanı transferleri
• Aşağıda belirtilen oteller ya da benzerinde 4 gece Üsküp’te oda kahvaltı konaklama
• Programda dahil olduğu belirtilen şehirler arası transferler
• Programda dahil olduğu belirtilen tüm turlar
• Türkçe Rehberlik Hizmeti

Dahil Olmayan Hizmetler
• Ekstra turlar
• Kişisel ve ekstra harcamalar
• Yemekler sırasında alınacak olan içecekler
• Dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
• Yurt dışı çıkış pulu
• Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)
 

 

Kurban Bayramı Balkan Turları:

Dubrovnik Turları Promosyon

Kurban Bayramı Yakın Turları ana sayfa >

Kurban Bayramı Turları ana sayfa >

Bayram Turları ana sayfa >

 

World Travel Service
Rezervasyon: 0212 237 90 60

 

 

Ön Rezervasyon Formu için tıklayınız.

Ön rezervasyon formu internet müşterilerimizin taleplerinin
tarafımıza en hızlı şekilde ulaşıp cevaplanması için
onlara özel bir ayrıcalıktır.

   

World Travel Service is an accredited member of TÜRSAB, the official travel agency association of Turkey.

Kurban Bayramı Turları