Thassos Adası Turu Thassos Adası Thassos Adası Turları Yunanistan Thassos Adası

Thassos Adası Turları


Yunanistan / Thassos Adası
99 €'dan
3 Gece, 4 Gün
(Oda kahvaltı konaklama)
Thassos Adası Otelleri için tıklayın >

Thassos Adası Turları

Thassos adası, Ege’nin maviliğinin tam ortasında adeta bir çakıl taşı gibi gözükmektedir. Trakya kıyılarına sadece 8 km uzaklıkta olan ada, diğer Yunan adaları göz önünde bulundurulduğunda 95,4 km’ye ulaşan kıyıları ve 378,84 kilometre karelik yüzölçümü ile kalabalık bir nüfusu barındırır. Antik çağlardan beri ünlü ressamların, heykeltıraşların ve mimarların kullandığı birinci sınıf gri-yeşil kayrak taşı ve parlak, kalın, beyaz mermerin ana yurdudur. Bazı sahiller ve denizin içi, kum yerine ufalanmış beyaz mermerle kaplanmış ve doğa harikası oluşturmuştur. Ada, ormanlar ile kaplıdır ve bu antik çağlardan beri Yunanistan’da ormanlık alanların azınlıkta olmasından dolayı Thassos’a ayrı bir değer katar. Çam ağaçlarının haricinde adada bol miktarda düz ağaç ve kestane ağacı da bulunmaktadır. Yaz aylarında teknelerle adaya arı kovanları getirilir, çiçek bolluğundan dolayı arılar burada beslenecek kaynak bulmakta güçlük çekmez. Sahillerin vadilerinde çiftçiler zeytin yetiştirir ve üzüm bağları vardır. Thassos şarapları Akdeniz’de ünlüdür ve birçok ülkeye ihraç edilir.

ARABASI İLE SEYAHAT EDECEKLERE
BÜYÜK YUNANİSTAN FIRSATI

Selanik (5 gece) - Kavala (4 gece) - Thassos (3 gece)
Alexandroupolis (3 gece)
SADECE
99 €

Makriamos, Hrisi Amudya (Altın Kumsal), Hrisi Akti (Altın Sahil), Psili Amos (İnce Kum) gibi tanınmış plajların bulunduğu Thassos, Yunanistan’ın en güzel sahillerine sahip adalarından biridir. Burada 70-80 adet koy olmasının yanı sıra 7 tane mavi bayraklı plaj da vardır. Deniz ve sahilin tamamen ince mermerlerle kaplandığı “Marbel Beach” gerçek bir doğa harikası olmakla birlikte denizin turkuaz rengi Maldivler’i hatırlatır. Thassos geceleri ada merkezinde yan yana sıralanmış şirin restoranlar, samimi bir atmosfer ve uzo eşliğinde tadılan enfes Yunan mezeleriyle başlıyor. Ahtapot ile başlayan akşam yemeği fırında midye, kalamar ve jumbo karideslerle devam ediyor. Yunanistan deyince akıllara hemen uzo geliyor ancak adada yetiştirilen üzümlerden yapılan beyaz şaraplarda çok lezzetli. Thassos’da yemek sonrası uğrayabileceğiniz barlarda eğlenceye devam edebilirsiniz.

Thassos Adası Ulaşım

Uçak ile; İstanbul’dan Atina veya Selanik aktarmalı olarak.
Araç ile; Kavala’dan 40 km., Selanik’ten 260 km.
Feribot ile; Keramoti - Thassos Limenas (45 dk.) - Kavalla - Prinos (1 saat 20 dk.) Hydrofoil ile Kavala - Thassos (45 dk.)


3 Gece, 4 Gün
99€
kişi başı fiyatlarla
Thassos Adası Otelleri
Arabası ile gidenler için büyük fırsat!
Thassos Adası Otelleri >


1 Gece, 2 Gün
99€
kişi başı fiyatlarla
Thassos Adası
Thassos Adası, temiz plajları, konuksever insanları ve lezzetli şarapları ile Yunan Adaları'nın bilinmeyen yüzü.
Thassos Adası >


3 Gece, 4 Gün
149€'dan
başlayan fiyatlarla
Thassos Adası Turu
Thassos Adası'nda Dağ köylerini keşfe çıkmak yapacağınız en eğlenceli aktivitelerden birisidir. Bu adada denize ve yeşile doymak mümkün değil.
Thassos Adası Turu >


4 Gece, 5 Gün
149€'dan
başlayan fiyatlarla
Thassos Adası Gezisi
Thassos Adası, antik çağlardan kalma bir geçmişi olan, müzelerinde bulunan tarihi eserler ile de geçmişini çok güzel anlatmaktadır.
Thassos Adası Gezisi >


7 Gece, 8 Gün
449€'dan
başlayan fiyatlarla
Thassos Adası Gezisi
Thassos Adası Turları >World Travel Service
Rezervasyon: 0212 237 9060


Bilgi Talep Formu için tıklayınız.

Ön bilgi talep formu internet müşterilerimizin taleplerinin
tarafımıza en hızlı şekilde ulaşıp cevaplanması için
onlara özel bir ayrıcalıktır.


Yunanistan Turları