WTS - World Travel Service

WTS Rezervasyon

Thassos Adası, Thassos Adası Turları, Thassos Adası Turu, Thassos Adası Gezileri, Thassos Adası Yunanistan, Thassos Yunan Adaları, Thassos Turu

Ayın Tatil Fırsatları
Yılbaşı Turları
Şeker Bayramı Turları
Kurban Bayramı Turları
Sömestre Turları
Yurtdışı Turları
Yurtiçi Turları
Promosyonlar
Balayı Özel Turları
Avrupa Turları
Latin Amerika Turları
Uzakdoğu & Ortadoğu
Asya Turları
Yunan Adaları Turları
Tropik Adalar
Küba Turları
Afrika Turları

Amerika Turları

Tatile Randevu

Fotoğrafçılık Turları

Sovyetler Birliği Turları
Avustralya Turları
Gemi Turları
Single Club
Yurt Dışı Oteller
Yurt İçi Oteller
Kıbrıs Otelleri

Outlet & Alışveriş

Şarap ve Gurme Turları

Bayi & Şirket Gezileri
Kids & Travel
Spor Turizmi
FIFA 2015

Kültür Turları

Event & Etkinlikler

Extreme Club

Scuba Diving
SPA & Sağlık Turizmi
Yurt Dışı Fuarlar
Pegasus Havayolları
Hot Holiday
Yurtdışı Turları
Yurt Dışı Eğitim
Yurt Dışı Acentalar
Yurt İçi Acentalar
Turizmcilere Özel
Merak Edilenler
WTS'den haberler
Hakkımızda
İnsan Kaynakları
İletişim

THASSOS ADASI TURU
 

Thassos Adası Turu

 

Thassos adası, Ege’nin maviliğinin tam ortasında adeta bir çakıl taşı gibi gözükmektedir. Trakya kıyılarına sadece 8 km uzaklıkta olan ada, diğer Yunan adaları göz önünde bulundurulduğunda 95,4 km’ye ulaşan kıyıları ve 378,84 kilometre karelik yüzölçümü ile kalabalık bir nüfusu barındırır. Antik çağlardan beri ünlü ressamların, heykeltıraşların ve mimarların kullandığı birinci sınıf gri-yeşil kayrak taşı ve parlak, kalın, beyaz mermerin ana yurdudur. Bazı sahiller ve denizin içi, kum yerine ufalanmış beyaz mermerle kaplanmış ve doğa harikası oluşturmuştur. Ada, ormanlar ile kaplıdır ve bu antik çağlardan beri Yunanistan’da ormanlık alanların azınlıkta olmasından dolayı Thassos’a ayrı bir değer katar. Çam ağaçlarının haricinde adada bol miktarda düz ağaç ve kestane ağacı da bulunmaktadır. Yaz aylarında teknelerle adaya arı kovanları getirilir, çiçek bolluğundan dolayı arılar burada beslenecek kaynak bulmakta güçlük çekmez. Sahillerin vadilerinde çiftçiler zeytin yetiştirir ve üzüm bağları vardır. Thassos şarapları Akdeniz’de ünlüdür ve birçok ülkeye ihraç edilir.
 

Makriamos, Hrisi Amudya (Altın Kumsal), Hrisi Akti (Altın Sahil), Psili Amos (İnce Kum) gibi tanınmış plajların bulunduğu Thassos, Yunanistan’ın en güzel sahillerine sahip adalarından biridir. Burada 70-80 adet koy olmasının yanı sıra 7 tane mavi bayraklı plaj da vardır. Deniz ve sahilin tamamen ince mermerlerle kaplandığı “Marbel Beach” gerçek bir doğa harikası olmakla birlikte denizin turkuaz rengi Maldivler’i hatırlatır.

Thassos geceleri ada merkezinde yan yana sıralanmış şirin restoranlar, samimi bir atmosfer ve uzo eşliğinde tadılan enfes Yunan mezeleriyle başlıyor. Ahtapot ile başlayan akşam yemeği fırında midye, kalamar ve jumbo karideslerle devam ediyor. Yunanistan deyince akıllara hemen uzo geliyor ancak adada yetiştirilen üzümlerden yapılan beyaz şaraplarda çok lezzetli. Thassos’da yemek sonrası uğrayabileceğiniz barlarda eğlenceye devam edebilirsiniz.


ULAŞIM ŞEKLİ: Uçak ile; İstanbul’dan Atina veya Selanik aktarmalı olarak. Araç İle; Kavala’dan 40km., Selanik’ten 260 km. Feribot ile; Keramoti – Thassos Limenas (45 dk.)- Kavalla - Prinos (1 saat 20 dk.) Hydrofoil ile Kavala - Thassos (45 dk.)


THASSOS ADASI TURU

 

KAVALA

ALEXANDROUPOLİS

Alexandroupolis Turları 

Yunan Adaları Videosu

Girit Adası Turları | Korfu Adası Turları

Thassos Adası | Samothraki Adası

Yunan Adaları ana sayfa >

Yunan Adaları Gemi Turları >

World Travel Service
Rezervasyon: 0212 237 90 60

Ön Rezervasyon Formu için tıklayınız.

Ön rezervasyon formu internet müşterilerimizin taleplerinin
tarafımıza en hızlı şekilde ulaşıp cevaplanması için
onlara özel bir ayrıcalıktır.

 

World Travel Service is an accredited member of TÜRSAB, the official travel agency association of Turkey.